Aquesta botiga utilitza cookies i altres tecnologies per a que puguem millorar la seva experiencia. Més informació

Condicions generals

Les despeses d’ enviament son gratuites per compres superiors a 50€ (només península).

El tipus d’ IVA es del 21%.

Tots els productes exposats a www.balonmano-xp-sports.com, porten l’ IVA inclòs.

Els preus exposats a www.balonmano-xp-sports.com podrán ser revisats y modificats si las condicions ho requereixen, en qualsevol moment.

XP Sports traballa amb NACEX per fer els envíaments.Sistemes de pagament

  • a) Transferencia bancaria
  • b) Ingres en compte.
  • c) Contra reembolso
  • d) Pagament on-line amb targeta de crèdit

a) Transferencia

Ha de  transferir la quantitat  corresponent a XP Sports, indican en el assumpte "comanda nº xxxxxx" , així com el  seu nom i cognoms.
Faci la transferencia abans de 3 días a partir del día que va fer la comanda per poder validar.
El número de compte li enviarems una vegada confirmat per XP sports la comanda enviant-li seguidamente un mail de confirmació.

Una vegada rebut por la nostra entitat financiera la confirmación del pagament, en el transcurs de no més de 48h, rebrà la seva comanda a la direcció que ens va indicar al donar-se d’ alta en la nostra tenda on-line.

Todos los productos serán entregados en el mismo paquete.

Aquest sistema de pagament te una comisió de: Depende de l’acord que tingui concertat vosté amb el seu banc.

Nota important: Les transferencies tarden en fer-se efectives aproximadament 2 díes. Envíeu-nos per mail el rebut o la confirmació de la transferencia per el teu banc per poder enviar-te la comanda tot seguit, y no tinguem d’esperar aquest  dos díes per saber si s’ha fet  o no efectiva la transferencia.

No oblidis que has d’ efectuar el pagament en € y que totes les eventuals comisions de cambi y bancaries corren a càrrec teu, si optes per aquest sistema de pagament.

b) Ingres en compte

Ha d’ingresar la quantitat  corresponent a XP Sports, indican en el assumpte "comanda nº xxxxxx" , així como el seu nom i cognoms, en una compte de Catalunya Caixa 

Faci l’ ingrès abans de 3 díes a partir del día que va fer la comanda per  poder validar.

El número de compte  li enviaremo una vegada confirmat perxp sports la comanda, envian-li seguidament un mail de confirmació.

Una vegada rebuda per la nostra entitat financiera la confirmació del pagament, en el transcurs de no més de 48h, rebrá la seva comanda en l’adreça que ens va indicar al donar-se d’ alta en la nostra botiga on-line.

Tots els productos serán entregats en el mateix paquet.

Aquest sistema de pagament té una comisió de: 0€

c) Contra reembolso

Només disponible a envíaments nacionals. 

El pagament s’ efectuará al comptat en el momento de la entrega de la comanda, a través de la compañía de transports NACEX, en l’adreça que ens vas indicar al donar-te d’alta a  Balonmano-XP-Sports.com o en qualsevol altre adreça que ens indiquis al fer la comanda.

Aquest sistema de pagament té una comisió  de: 6€ + IVA

d) Pagament on-line amb targeta de crèdit

S'accepten les targetes : Visa, Visa electron, Mastercard, American Express.Formas de envíament i termes d'entrega

XP Sports es reserva el dret de variar el tipus d’ envíament y la companyía per la qual s’ efectúa aquest, independientement del que hem  expuesat en aquestes págines y sempre que no suposi un perjuici pel client.

El nostre compromis es l’entrega a la empresa NACEX, del producto degudament empaquetat.

Circulan registrats i s’ entregan sota  firma en el domicili del destinatari.

  • Per pagaments mitjansant transferencia bancaria, no s’ enviará el material fins no haber rebut comprobant de pagament.
  • El terme d’ entrega del producte es de 1-2 días després d’haber formalitzat la comanda, sempre que el producto estigui disponible en els postres magatzems, en cas contrari se ie comunicará al client del posible retras.

Si el producte no el tenim en stock, i s’ ha de demanar  al proveïdor correspondient, se li  comunicará al cliente d’aquest fet bé por mail o teléfon. El retras d’aquests productes depent directamente del servei del proveïdor.

Enviaments a Canaries, Ceuta y Melilla

En les ventes a Canaries, Ceuta y Melilla el sistema aduaner aplicará les cargas impositives corresponents. En cap cas podrem determinar el import dels impostos a pagar per el cliente al rebre la seva comanda ya que, en el cas de Canarias per exemple, depen del " I.G.C " y " aduanas de Canarias ". A manera ORIENTATIVA, y en cap cas amb carácter fixe, normalment cobren  entre 15 y 30 € per “Derechos de Importación y Papeles Administrativos de aduanas”, a més del porcentatge corresponent al I.G.I.C. Canario. (No ens responsabilitzem de les posibles variacions que desde aduanes facin sense avisar).

El terme aproximat de enviament a Canarias es de 12 días laborables, sempre que el producte estigui en stock.

El terme de entrega aproximat a Ceuta y Melilla es de 7 a 10 días, sempre que el producto estigui en stock.Garantia

Els clients de XP Sports  es benefician de la garantía donada en els artícles. 

Els defectes o desperfectes deguts a una incorrecta utilització o manipulació del material o si están desgastats  por un us normal del mateix, no s’ inclouen en aquesta garantía. 

Las mermes en la funcionalitat dels artícles, degudes a les limitacions de concepció dels mateixos, tambié están excluides de la cobertura d’aquesta garantía.Devolucions i canvi de material

Si per qualsevol motiu no quedes satisfet amb la teva comanda, tens un termini de 14 días hàbils, a contar desde la data d’ entrega de la comanda, per tornar-lo. Només tens de fer-nos arrivar el producte en perfectes condicions i en el  seu embalatge original incloent garantíes, etiquetes e instruccions d’ us.

Es molt important que ens tornis el/els productes de cambi o devolució perfectament embalats . En caso de que els productes resultin danyats degut a un embalatge indegut, no admetrem la devolució. Una vegada que rebem la mercaderuia i comprobemo que es donen totes les condicions anteriors, XP Sports admetrá la devolució del producte i es procederá al enviament del nou producte.

Nota important: només  en el cas de productes defectuosos o enviament erronis les despedes d’enviament seràn a càrrec de XP Sports.

Per realitzar un cambi o devolució, envíeu-nos un e-mail o truqueu  al 938799172Cancelació de la comanda

L’ usuari podrá cancelar en qualsevol moment la contratació de qualsevol comanda que hagi fet a XP Sports , sempre que no estigui enviada .

En cas d’ haber-se enviat la comanda abans de la  seva cancelación,  no suposará en capmoment, el reembossament del imports abonanats como contraprestació pe l’ acces als SERVEIS de XP Sports  finsaquest moment. 

XP Sports podrá suspendre temporalment o definitivament la prestació de los Serveis contractats, si hi ha un impagament de la quota corresponent. Així com retirar de forma inmediata l’ acces als SERVEIS a aquells usuaris que incumpleixin l’ establert en les presents condicions, sense posibilitat de reembossament en cas d’ haber-se efectuat el pagament.Modificacions

XP Sports  es reserva el dret a modificar en qualsevol moment els SERVEIS prestats a través del lloc web www.balonmano-xp-sports.com, introduïnt o eliminant determinats serveis o continguts que contribuexin a oferir un millor servei.